masaż GliwiceGabinet masażu - GliwiceMasaż relaksacyjny, limfatyczny, próżniowy, kosmetyczny i inne

Masaż w pracy - Katowice, Gliwice i cały Śląsk

Masaż w pracy jest świetną metodą na zwiększenie efektywności pracowników

Relaks w pracy - masaż dla pracowników w każdym mieście Śląska
strona startowa    sitemap    kontakt
Wersja polska

Masaż w pracy: doskonała metoda na relaks

Nasze ciało zostało zaprojektowane do aktywnego stylu życia. Rozwój cywilizacyjny przyczynia się do ograniczania tej aktywności na każdym kroku. Obecnie nie musimy nawet wychodzić z domu, aby załatwić większość spraw, wystarczy tylko dostęp do komputera z Internetem. W pozycji siedzącej spędzamy większość dnia (jazda samochodem, praca w biurze, jedzenie, odpoczynek).

Ludzie stają się coraz bardziej wygodni i coraz częściej ich na tą wygodę stać. Niestety odbija się to na naszym zdrowiu. Pracując w biurze spędzasz kilkadziesiąt godzin tygodniowo w pozycji siedzącej. Długotrwałe przebywanie w tej pozycji prowadzi do wielu chorób. Osoby pracujące przy komputerze najczęściej skarżą się na problemy z kręgosłupem i wzrokiem. Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa obecnie zaliczają się do jednej z chorób cywilizacyjnych.

Jednym ze sposobów walki z niekorzystnymi skutkami pracy siedzącej jest masaż 'Work Site'. Ten rodzaj terapii wykonywany w miejscu pracy nie jest już żadną nowością. Niektóre firmy zatrudniają masażystów na stałe. Prym wiodą korporacje, które doskonale wiedzą jak ważne jest zdrowie psychofizyczne pracownika i jak ono wpływa na jego wydajność pracy.

W 1983 roku został stworzony specjalny fotel na potrzeby masażu wykonywanego w miejscu pracy. Na tak zaprojektowanym fotelu osoba korzystająca z masażu przebywa w pozycji siedzącej, lecz jest oparta przednią częścią ciała, dzięki czemu osiąga rozluźnienie mięśni karku, obręczy barkowej, ramion, przedramion i dłoni. Masaż w pracy wykonywany jest bez potrzeby rozbierania się, a jego krótki czas trwania (około 15 min.) nie zaburza harmonogramu pracy. Masażysta specjalnymi technikami ma za zadanie rozluźnić najbardziej przeciążone części ciała. Podczas zabiegu łączy się techniki wykorzystywane w masażu klasycznym z technikami shiatsu i akupresury. Masażysta może używać rąk, kciuków, a czasami nawet łokci, aby po przez ucisk stymulować odpowiednie punkty (punkty spustowe bólu) na ciele.

Badania naukowe potwierdzają korzyści jakie daje krótki 15 minutowy masaż w miejscu pracy. Badania przeprowadzone przez Bowling Green State University udowodniły, że taki zabieg obniża poziom ciśnienia krwi. Inni naukowcy z International Journal of Neuroscience opublikowali dane, świadczące o tym, że systematyczne masaże wykonywane w pracy prowadzą do zwiększenia szybkości reakcji układu nerwowego, dokładności obliczeń matematycznych i obniżenia poziomu lęku.

Korzyści wynikające ze stosowania masażu w pracy może zaobserwować zarówno pracownik jak i jego pracodawca. Z jednej strony to mniej obciążony układ mięśniowo szkieletowy i bardziej skoncentrowany umysł, z drugiej to zadowolony i bardziej wydajny pracownik.

Zapraszam więc do współpracy wszystkie osoby które chciałyby mieć bardziej wydajnych a jednocześnie zadowolonych pracowników. W przypadku większej ilości zabiegów ceny są dobierane indywidualnie. Obsługuję wszystkie miasta Śląska tj. Katowice, Sosnowiec, Gliwice, Zabrze, Ruda Śląska, Bytom i inne

Zadzwoń i umów się. Zrób prezent sobie i swoim pracownikom.
strona startowa
O MNIE
O masażu
Oferta masażów
Masaż w pracy
Masaż w domu
Cennik
Promocje
Galeria
Dojazd
Kontakt


Tylko dobry gabinet masażu Przedłużanie rzęs Gliwice
© 2012 www.masowanie.com.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.